POWER 2016 - Powiatowy Urząd Pracy w Miliczu


Informacja o zakończeniu realizacji projektu pozakonkursowego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014- 2020

Powiatowy Urząd Pracy w Miliczu informuje, iż dnia 31.12.2016 r. zakończono realizację projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie milickim (II)."

Okres realizacji projektu: 01.01.2016 r. – 31.12.2016 r.

Umowę o dofinansowanie projektu w wysokości 1 469 377,00 zł podpisano 26.04.2016 r.
W ramach projektu udzielono wsparcia 158 osobom bezrobotnym do 30 roku życia zarejestrowanym w tut. Urzędzie (w I lub II profilu pomocy), nie uczestniczącym w kształceniu i szkoleniu- tzw. młodzież NEET:
  • 106 osób zostało skierowanych na staże trwające do 6 miesięcy
  • 13 osób ukończyło szkolenia indywidualne
  • 26 osób otrzymało bezzwrotne dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej
  • 7 osób otrzymały środki w ramach bonu na zasiedlenie
  • 6 osób zostało skierowanych na prace interwencyjne
W ramach kosztów pośrednich zrefundowano wynagrodzenie oraz zakupiono niezbędne w realizacji projektów materiały i sprzęty biurowe.

Przyznane dofinansowanie wykorzystano w 97,99%.

Sporządził: Robert Paszkiewicz
 

Informacja o realizacji projektu


Projekt realizowany w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia osób młodych

Powiatowy Urząd Pracy w Miliczu w dniu 26 kwietnia 2016 roku podpisał umowę o dofinansowanie projektu pozakonkursowego w ramach Poddziałania 1.1.2 POWER 2014-2020 pt. „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie milickim (II)"

Okres realizacji projektu: 01.01.2016 – 31.12.2016 r.

Wartość projektu: 1 469 377,00 zł

Grupa docelowa:
osoby młode w wieku 18-29 lat pozostające bez pracy, zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Miliczu jako bezrobotne  (należące do I lub II profilu pomocy), które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu – tzw. młodzież NEET.

Formy wsparcia :
  • staże do 6 miesięcy dla 91 osób
  • szkolenia indywidualne dla 15 osób
  • środki na podjęcie działalności gospodarczej dla 25 osób
  • bon na zasiedlenie dla 4 osób
  • prace interwencyjne dla 5 osób
Więcej informacji można uzyskać u swojego doradcy klienta.

Regulamin rekrutacji

 

 REGULAMIN REKRUTACJI
do projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie milickim (II)"
w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020
Oś priorytetowa I- Osoby młode na rynku pracy
Działanie 1.1 - Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy
Poddziałanie 1.1.2 Wsparcie udzielane z Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych  

§1
Informacje ogólne o projekcie
  1. Projekt „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie milickim (II)" realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 , Oś Priorytetowa I- Osoby młode na rynku pracy, Działanie 1.1- Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy, Poddziałanie 1.1.2 Wsparcie udzielane w ramach inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych W ramach realizowanego projektu finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego założono aktywizację zawodową dla osób bezrobotnych w wieku 18-29 lat, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Miliczu, zakwalifikowanych do I profilu pomocy (tzw. bezrobotni aktywni) lub II profilu pomocy (tzw. wymagający wsparcia), nie uczestniczących w kształceniu i szkoleniu- tzw. młodzież NEET.
  2. Działania realizowane w ramach projektu to:
    • pomoc w określeniu własnej ścieżki zawodowej oraz aktywizacji zawodowej poprzez usługi doradcy zawodowego lub pośrednika pracy;
    • podniesienie kwalifikacji zawodowych poprzez organizację szkoleń zawodowych;
    • zdobycie, zwiększenie lub uaktualnienie doświadczenia zawodowego poprzez organizację staży zawodowych trwających do 6 m-cy;
    • wspomaganie tworzenia nowych miejsc pracy poprzez m.in. : przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej lub refundację części kosztów poniesionych przez pracodawcę na wynagrodzenia, nagrody oraz składki na ubezpieczenie społeczne za bezrobotnego zatrudnionego w ramach prac interwencyjnych
    • pomoc osobom bezrobotnym w postaci środków w ramach bonów na zasiedlenie
  1. W ciągu 4 miesięcy osobom młodym w projekcie zostanie zapewniona wysokiej jakości oferta     zatrudnienia, przyznania jednorazowo środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej, przyznania środków w ramach bonu na zasiedlenie, dalszego kształcenia, lub stażu zgodnie z Planem Gwarancji dla Młodzieży. Okres 4 miesięcy, w ciągu których należy udzielić wsparcia osobom do 25 roku życia będzie liczony od dnia rejestracji w urzędzie pracy, a w przypadku osób powyżej 25 roku życia okres ten liczony jest od dnia przystąpienia do projektu.
§2
Warunki formalne uczestnictwa w projekcie PO WER
  1.  Do programu może zostać zakwalifikowana osoba, która spełnia łącznie następujące warunki:
    • Jest osobą bezrobotną w wieku 18-29 lat (wiek uczestnika określany jest na podstawie daty urodzenia w momencie rozpoczęcia udziału w projekcie), zarejestrowaną w Powiatowym Urzędzie Pracy w Miliczu, zakwalifikowaną do I lub II profilu pomocy.
    • nie uczestniczy w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym.
    • w okresie ostatnich 4 tygodni przed przystąpieniem do projektu nie uczestniczyła w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy.
§3
Zasady rekrutacji do projektu w ramach PO WER 2014-2020
  1. Rekrutacja do projektu prowadzona jest w sposób ciągły do wyczerpania alokacji środków przyznanych w danym roku realizacji projektu na poszczególne zadania.
  2. Informacja o rekrutacji do projektu zostanie umieszczona na stronie internetowej urzędu oraz w siedzibie na tablicach ogłoszeniowych (plakaty).
  3. Kandydat do udziału w Projekcie powinien zgłosić się do swojego Doradcy Klienta w celu zgłoszenia chęci uczestnictwa w Projekcie.
  4. Doradca Klienta dokonuje wstępnego sprawdzenia kwalifikowalności do uczestnictwa w projekcie oraz przedstawia warunki, po spełnieniu których bezrobotny będzie mógł być zakwalifikowany do udziału w Projekcie.
  5. Warunkami, o których mowa w ust. 4 mogą być m.in.: dostarczenie poprawnie wypełnionego wniosku o objęcie formą aktywizacji, popartego uprawdopodobnieniem/deklaracją zatrudnienia, spełniającego warunki formalno-prawne do realizacji; dostępność środków na aktywizację bezrobotnych w ramach Projektu; obiektywnie najtrudniejsza sytuacja osoby na rynku pracy.
  6. Złożone wnioski trafiają następnie do Koordynatora projektu, który poprzez wypełnienie Karty oceny(załącznik nr 1 do Regulaminu) kwalifikuje daną osobę bezrobotną do udziału w projekcie.
  7. Udzielenie wsparcia głównego musi zostać poprzedzone instrumentami i usługami rynku pracy służącymi indywidualizacji wsparcia oraz pomocy w zakresie określenia ścieżki zawodowej obejmującymi:
    • identyfikację potrzeb osób pozostających bez zatrudnienia oraz diagnozowanie możliwości w zakresie doskonalenia zawodowego, w tym ustalenie stopnia oddalenia od rynku pracy tj. ustalenie profilu pomocy
    • kompleksowe i indywidualne pośrednictwo pracy lub poradnictwo zawodowe w zakresie planowania rozwoju kariery zawodowej, w tym podnoszenia lub uzupełnienia kompetencji i kwalifikacji zawodowych (o wyborze i trybie realizacji pomiędzy usługą pośrednictwa pracy a poradnictwem zawodowym zadecyduje doradca klienta w uzgodnieniu z osobą bezrobotną) – tzw. bezkosztowa forma wsparcia.
  1. W przypadku, gdy osoba przystępując do projektu posiada ustalony profil pomocy lub aktualny Indywidualny Plan Działania, można kwalifikować ją do projektu, a udzielone jej wcześniej w/w usługi nie muszą być ponownie udzielane w ramach projektu.
  2. Uczestnicy projektu w dniu obejmowania ich usługą rynku pracy (bezkosztową) tj.:
    • pośrednictwem pracy (w dniu wydania skierowania na daną formę wsparcia np. na staż, na prace interwencyjne) lub
    • poradnictwem zawodowym (w dniu wydania opinii doradcy zawodowego o celowości przeszkolenia kandydata lub o celowości przyznania bezzwrotnych środków na podjęcie działalności gospodarczej) przekażą swoje dane i podpiszą Oświadczenie dotyczące uczestnictwa w projekcie (załącznik nr 2 do Regulaminu) oraz Oświadczenie dot. danych wrażliwych (Załącznik nr 3 do Regulaminu).
  1. Dzień podpisania Oświadczenia dotyczącego uczestnictwa w projekcie będzie stanowił dzień przystąpienia do projektu.  
  2. W ciągu 4 tygodni od dnia zakończenia udziału w projekcie, uczestnicy złożą oświadczenie nt. sytuacji po zakończeniu udziału w projekcie (Załącznik nr 4 do Regulaminu).
  3. Powiatowy Urząd Pracy w Miliczu będzie prowadził rejestr złożonych Oświadczeń uczestników  projektu.
§4
Formy wsparcia w ramach projektu PO WER 2014-2020
  1. Realizowane w ramach projektu działania będą zapewniały kompleksowe i indywidualne podejście do zdiagnozowanych potrzeb uczestników projektu.
  2. Główną formą wsparcia (kosztową) w ramach projektu będzie realizacja instrumentów i usług rynku pracy określonych w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy z dnia 20 kwietnia 2004 (Dz. U z 2015, poz 149 z późn. zm) czyli:
    • Staże
    • Szkolenia zawodowe
    • Jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej
    • Prace interwencyjne
    • Bony na zasiedlenie
  1. Poszczególne formy aktywizacji zawodowej w ramach projektu określone w § 4 ust. 2 realizowane będą zgodnie z obowiązującymi w PUP w Miliczu standardami i procedurami oraz warunkami ogłoszenia realizacji projektu.
§5
Postanowienia końcowe
  1. Regulamin obowiązuje od dnia 01 stycznia 2016r. do końca realizacji projektu.
  2. Regulamin może ulec zmianie w każdym czasie trwania projektu. Zmiany regulaminu wymagają formy pisemnej.
  3. Regulamin jest dostępny na stronie pupmilicz.pl
  4. W kwestiach nieopisanych w Regulaminie ostateczną decyzję podejmuje Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Miliczu.
Załączniki
Zarządzenie do Regulaminu rekrutacji PO WER.docx (docx, 12 KB)

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę