Rozeznanie rynku szkoleniowego

Print Drukuj

CAZ- 271.11.IE.2025

Rozeznanie rynku szkoleniowego

Informacja dla instytucji szkoleniowych i zaproszenie do składania propozycji przeprowadzenia szkolenia.

Powiatowy Urząd Pracy w Miliczu w ramach badania rynku szkoleniowego zwraca się z prośbą o złożenie Państwa propozycji przeprowadzenia szkolenia  dla 1 osoby bezrobotnej w zakresie „Kurs prawo jazdy kat. C oraz kwalifikacja wstępna przyspieszona – przewóz rzeczy”.

Wymagane warunki przeprowadzenia szkolenia znajdują się poniżej.

Szkolenie zostanie zlecone lub powierzone instytucji szkoleniowej, która złoży propozycję przeprowadzenia szkolenia w wyznaczonym terminie (decyduje data wpływu do PUP), której propozycja będzie kompletna i która w najwyższym stopniu spełni kryteria dokonywania wyboru instytucji szkoleniowej obowiązujące w Powiatowym Urzędzie Pracy w Miliczu. Wykluczeniu podlegają podmioty, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tj. Dz. U. z 2025 r. poz. 514).

Propozycję szkoleniową na załączonym druku należy przesłać do 15.07.2025 na adres:

Powiatowy Urząd Pracy w Miliczu, ul. Wojska Polskiego 40, 56-300 Milicz.

Osoba do kontaktu:  Iwona Eliasz, tel. 71 38 42 989 wew. 129.

Warunki przeprowadzenia szkolenia „Kurs prawo jazdy kat. C oraz kwalifikacja wstępna przyspieszona – przewóz rzeczy”.

  1. Celem szkolenia jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie osoby do egzaminu  i uzyskania uprawnień prawo jazdy kat. C oraz kwalifikacji wstępnej przyspieszonej - przewóz rzeczy.
  2. Liczba godzin i program szkolenia musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.
  3. W liczbie godzin szkolenia i programie należy uwzględnić ilość godzin przeznaczonych na egzaminy wewnętrzne.
  4. Preferowane będą instytucje szkoleniowe, które zorganizują szkolenie codziennie od poniedziałku do piątku przy dziennym wymiarze godzin zgodnym z obowiązującymi przepisami. Szkolenie w obu zakresach musi być prowadzone równolegle.
  5. Instytucja szkoleniowa zobowiązuje się do dostarczenia protokołu i karty ocen z okresowych sprawdzianów efektów kształcenia oraz egzaminu końcowego.
  6. Uczestnicy szkolenia, po jego pozytywnym zaliczeniu, muszą otrzymać co najmniej zaświadczenie o ukończeniu kursu wystawione zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 6 października 2023 w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2023 r., poz. 2175) wraz z suplementem lub zaświadczenie albo inny dokument potwierdzający ukończenie szkolenia i uzyskanie umiejętności lub kwalifikacji zgodne z wymogami określonymi w § 71 ust. 4 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 maja 2014 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji oraz trybu i sposobów prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. z 2014 r. poz. 667) zawierające następujące informacje: imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia, a w przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzającego tożsamość, nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie, formę  i nazwę szkolenia, okres trwania szkolenia, miejsce i datę wydania zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie umiejętności lub kwalifikacji, tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych oraz numer z rejestru zaświadczenia, do którego suplement jest dodatkiem, wraz z podpisem osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie.
  7. Instytucja szkoleniowa zobowiązuje się do dostarczenia protokołu i karty ocen z okresowych sprawdzianów efektów kształcenia oraz egzaminu końcowego.
  8. Instytucja szkoleniowa musi zapewnić kadrę dydaktyczną o doświadczeniu i kwalifikacjach odpowiednich do zakresu szkolenia.
  9. Instytucja szkoleniowa musi wskazać dokładny adres miejsca przeprowadzania zajęć teoretycznych i praktycznych.
  10.  Instytucja szkoleniowa musi zapewnić sprzęt i miejsce do zajęć praktycznych zgodnie z obowiązującymi przepisami.
  11.  Instytucja szkoleniowa zapewnia uczestnikom niezbędne materiały dydaktyczne.
  12.  Proponowane warunki przeprowadzenia szkolenia instytucja szkoleniowa przedstawia na druku  Propozycji przeprowadzenia szkolenia wraz z wymaganymi załącznikami.
  13.  Przy składaniu Propozycji przeprowadzenia szkolenia należy wskazać najbliższy termin realizacji szkolenia.
  14.  Najpóźniej w dniu rozpoczęcia szkolenia należy przedstawić szczegółowy harmonogram szkolenia wg załączonego wzoru.
  15.  Cena musi zawierać całkowity koszt szkolenia. W cenę szkolenia nie należy wliczać kosztów badań lekarskich, wyżywienia i zakwaterowania, ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz kosztów egzaminów zewnętrznych.
  16.  Kryteria dokonywania wyboru instytucji szkoleniowej przez Powiatowy Urząd Pracy w Miliczu są zamieszczone w Załączniku do Zarządzenia Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Miliczu Nr 11/2025 z dnia 31 maja 2025 i są integralną częścią Rozeznania rynku szkoleniowego.

Załączniki

Informacje o publikacji dokumentu