RPO WD 2017 - Powiatowy Urząd Pracy w Miliczu


Informacja o podpisaniu umowy

logo rpoPowiatowy Urząd Pracy w Miliczu informuje, że w dniu 27.04.2017 roku  podpisał umowę o dofinansowanie projektu w ramach działania 8.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego – RPO WD 2014-2020.
Tytuł projektu: Aktywizacja osób bezrobotnych powyżej 30 roku życia pozostających bez pracy w powiecie milickim"

Oś priorytetowa: 8. Rynek pracy

Działanie 8.1  Projekty powiatowych urzędów pracy
Okres realizacji projektu: 01.01.2017 – 31.12.2017 r.
Wartość projektu: 765 373,00 zł
Grupa docelowa:
osoby bezrobotne powyżej 30 roku życia, pozostające bez zatrudnienia, zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Miliczu jako bezrobotne, znajdujące się w szczególnej sytuacji na rynku pracy, tj. osoby starsze po 50 roku życia, kobiety, osoby z niepełnosprawnościami, osoby długotrwale bezrobotne oraz osoby niskowykwalifikowane (należące do I lub II profilu pomocy)

Formy wsparcia :
  • staże do 6 miesięcy dla 50 osób
  • szkolenia indywidualne dla 7 osób
  • środki na podjęcie działalności gospodarczej dla 11 osób
  • prace interwencyjne dla 10 osób
REKRUTACJA DO PROJEKTU TRWA!
Więcej informacji można uzyskać u swojego doradcy klienta

Regulamin rektutacji

logo rpo
REGULAMIN REKRUTACJI
do projektu  „Aktywizacja osób bezrobotnych powyżej 30 roku życia pozostających bez pracy
w powiecie milickim"

w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020
Oś priorytetowa  8 - Rynek pracy
Działanie 8.1 - Projekty powiatowych urzędów pracy
 
§1
 
Informacje ogólne o projekcie
  1. Projekt „Aktywizacja osób bezrobotnych powyżej 30 roku życia pozostających bez pracy w powiecie milickim" realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 , Oś priorytetowa  8 - Rynek pracy, Działanie 8.1 - Projekty powiatowych urzędów pracy.
  2. W ramach realizowanego projektu finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego założono aktywizację zawodową dla osób bezrobotnych w wieku 30 lat i więcej, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Miliczu, zakwalifikowanych do I profilu pomocy (tzw. bezrobotni aktywni) lub II profilu pomocy (tzw. wymagający wsparcia), ponadto przynależących co najmniej do jednej z poniższych grup, uprawnionych do udziału w projekcie:
  1. osób powyżej 50 roku życia;
  2. osób z niepełnosprawnościami;
  3. kobiet;
  4. osób o niskich kwalifikacjach;
  5. osób długotrwale bezrobotnych.
  1. Działania realizowane w ramach projektu to:
  1. pomoc w określeniu własnej ścieżki zawodowej oraz aktywizacji zawodowej poprzez usługi doradcy zawodowego lub pośrednika pracy;
  2. podniesienie kwalifikacji zawodowych poprzez organizację szkoleń zawodowych;
  3. zdobycie, zwiększenie lub uaktualnienie doświadczenia zawodowego poprzez organizację staży zawodowych trwających do 6 m-cy;
  4. wspomaganie tworzenia nowych miejsc pracy poprzez m.in. : przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej lub refundację kosztów prac interwencyjnych
§2
 
Warunki formalne uczestnictwa w projekcie RPO
  1. Do programu może zostać zakwalifikowana osoba, która spełnia łącznie następujące warunki:
  1. Jest osobą bezrobotną w wieku 30 lat i więcej, zarejestrowaną w Powiatowym Urzędzie Pracy w Miliczu, zakwalifikowaną do I lub II profilu pomocy.
  2. Jest osoba spełniającą co najmniej jeden z poniższych kryteriów udziału w projekcie:
    1. osoba powyżej 50 roku życia (wiek uczestnika określany na podstawie daty urodzenia)
    2. posiadająca orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, orzeczenie lub inny dokument poświadczający stan zdrowia, w świetle przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych (Dz. U z 2011  Nr 127, poz. 721 z późn. zm.)r. i ustawy z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego (Dz. U. z 1994 r. Nr 111, poz. 535 z późn. zm.)
    3. jest kobietą;
    4. posiada niskie kwalifikacje zawodowe tj. wykształcenie co najwyżej ponadgimnazjalne (na poziomie ISCED 3 włącznie – Międzynarodowa Standardowa Klasyfikacja Kształcenia);
    5. jest osobą długotrwale bezrobotną (pozostającą bez pracy nieprzerwanie przez okres ponad 12 miesięcy) . Do w/w okresu można również zaliczyć faktyczny czas pozostawania bez zatrudnienia przed rejestracją w powiatowym urzędzie pracy na podstawie oświadczenia osoby bezrobotnej.
§3
 
Zasady rekrutacji do projektu RPO WD 2014-2020
  1. Rekrutacja do projektu prowadzona jest w sposób ciągły do wyczerpania alokacji środków przyznanych w danym roku realizacji projektu na poszczególne zadania.
  2. Informacja o rekrutacji do projektu zostanie umieszczona na stronie internetowej urzędu oraz w siedzibie na tablicach ogłoszeniowych (plakaty).
  3. Kandydat do udziału w Projekcie powinien zgłosić się do swojego Doradcy Klienta w celu zgłoszenia chęci uczestnictwa w Projekcie.
  4. Doradca Klienta dokonuje wstępnego sprawdzenia kwalifikowalności do uczestnictwa w projekcie oraz przedstawia warunki po spełnieniu których bezrobotny będzie mógł być zakwalifikowany do udziału w Projekcie.
  5. Warunkami o których mowa w ust. 4 mogą być m.in.: dostarczenie poprawnie wypełnionego wniosku o objęcie formą aktywizacji popartego uprawdopodobnieniem/deklaracją zatrudnienia spełniającego warunki formalno-prawne do realizacji; dostępność środków na aktywizację bezrobotnych w ramach Projektu; obiektywnie najtrudniejsza sytuacja osoby na rynku pracy.
  6. Złożone wnioski trafiają następnie do Koordynatora projektu, który poprzez wypełnienie Karty oceny (załącznik nr 1 do Regulaminu) kwalifikuje daną osobę bezrobotną do udziału w odpowiednim projekcie.
  7. Udzielenie wsparcia głównego musi zostać poprzedzone instrumentami i usługami rynku pracy służącymi indywidualizacji wsparcia oraz pomocy w zakresie określenia ścieżki zawodowej obejmującymi:
  1. identyfikację potrzeb osób  pozostających bez zatrudnienia oraz diagnozowanie możliwości w zakresie doskonalenia zawodowego, w tym ustalenie stopnia oddalenia od rynku pracy tj. ustalenie profilu pomocy i przygotowanie Indywidualnego Planu Działania;
  2. kompleksowe i indywidualne pośrednictwo pracy lub poradnictwo zawodowe w zakresie planowania rozwoju kariery zawodowej, w tym podnoszenia lub uzupełnienia kompetencji i kwalifikacji zawodowych (o wyborze i trybie realizacji pomiędzy usługą pośrednictwa pracy a poradnictwem zawodowym zadecyduje doradca klienta w uzgodnieniu z osobą bezrobotną) – tzw. bezkosztowa forma wsparcia.
  1. W przypadku gdy osoba przystępując do projektu posiada ustalony profil pomocy, aktualny Indywidualny Plan Działania lub otrzymała wsparcie w postaci pośrednictwa pracy lub poradnictwa zawodowego, można kwalifikować ją do projektu, a udzielone jej wcześniej w/w usługi nie muszą być ponownie udzielane w ramach projektu.
  2. Uczestnicy projektu w dniu obejmowania ich usługą rynku pracy (bezkosztową) tj.:
  1. pośrednictwem pracy (w dniu wydania skierowania na daną formę wsparcia np. na staż, prace interwencyjne)
  2. poradnictwa zawodowego (w dniu wydania opinii doradcy zawodowego o celowości przeszkolenia kandydata lub o celowości przyznania bezzwrotnych środków na podjęcie działalności gospodarczej) przekażą swoje dane i podpiszą Oświadczenie uczestnika projektu (załącznik nr 2 do regulaminu).
  1. Dzień podpisania Oświadczenia uczestnika projektu będzie stanowił dzień przystąpienia do projektu.
  2. Każdy uczestnik projektu otrzyma główną formą wsparcia (kosztową) w okresie do 4 miesięcy od dnia przystąpienia do projektu.
  3. Powiatowy Urząd Pracy w Miliczu będzie prowadził rejestr złożonych Oświadczeń uczestników projektu.
§4
 
Formy wsparcia w ramach projektu RPO WD 2014-2020
  1. Realizowane w ramach projektu działania będą zapewniały kompleksowe i indywidualne podejście do zdiagnozowanych potrzeb uczestników projektu.
  2. Główna formą wsparcia (kosztową) w ramach projektu będzie realizacja instrumentów i  usług rynku pracy określonych w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy z dnia 20 kwietnia 2004 (Dz. U z 2016, poz 645 z późn. zm) czyli:
  1. Staże
  2. Szkolenia zawodowe
  3. Jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej
  4. Prace interwencyjne
  1. Poszczególne formy aktywizacji zawodowej w ramach projektu określone w §4 ust 2 realizowane będą zgodnie z obowiązującymi w PUP w Miliczu standardami i procedurami oraz warunkami ogłoszenia realizacji projektu. 
§5
Postanowienia końcowe
  1. Regulamin obowiązuje od dnia 01 stycznia 2017 r. do końca realizacji projektu.
  2. Regulamin może ulec zmianie w każdym czasie trwania projektu. Zmiany regulaminu wymagają formy pisemnej.
  3. Regulamin jest dostępny na stronie www.pupmilicz.pl
  4. W kwestiach nieopisanych w Regulaminie ostateczną decyzję podejmuje Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Miliczu.

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę